ez a bejegyzés akkor született, amikor elsőszülöttünk még nem volt 1 hónapos. eredeti terveink szerint kihagytuk volna a 2008-as évet az utazós listából, de aztán beindult az a bizonyos vezérhangya. :)
babanetről, mamanetről, babapatikáról, és innen-onnan ollózva:
Főleg 6 hó alatt a babák az út nagy részét átalusszák, tehát jól rögzíthető mózeskosárszerűben célszerű szállítani őket. Ha nem alszanak is , a mellettük ülő anya elszórakoztatja őket. Gondoskodni kell azonban a megfelelő plusz folyadék pótlásról és az ablaküveg megfelelő árnyékolásáról , főleg a nyári időszakban. A légkondicionálót óvatosan használják, ne legyen túl nagy a kinti és a benti hőmérséklet között a különbség, viszont, jó ha az autóban nincs hőség. A huzatot köztudottan nem szeretik a csecsemők.
...
...
Az autóútra azonban gondosan fel kell készülniük. Többszöri megállást kell tervezni, lehetőleg árnyékolni kell a csecsemőt. Ha az autó nem légkondicionált a huzatmentes szellőzésről gondoskodni kell., ha légkondicionált figyelni kell arra, hogy a külső és a belső hőmérséklet között ne legyen túl nagy a különbség. Útközben csak pamutruhát használjanak azt is érdemes cserélni mert bizony az átnedvesedhet a baba hátán. A biztonsági ülés valóban biztonsági legyen és a kisfiú az út során be legyen kötve.
...
A leghosszabb szakasz az autópályán, amelyet a kis utas is jól elvisel: 500 km. Egyhuzamban ne legyenek 6-7 óránál többet úton. Nem túl rövid (legalább 30 perces) megállásra minden második órában szükség van. ... A baba jobban alszik az ülésében, ha fejecskéje speciális tarkótartóval ki van támasztva. Nagy hőség esetén tegyünk egy frottírtörülközőt a gyermekülésre, amely felszívja az izzadságot. Kézközelben tartsunk egy útitáskában zacskót a hulladékok számára (papírzsebkendő, nedves törlőkendő, a pelenkázáshoz szükséges dolgok), zsebkést (gyümölcshámozáshoz), tartalék innivalót, (borsosmenta tea), kekszet és kis játékokat. Egy ötlet: a cumit és a kedvenc játékokat egy széles gumiszalaggal kösse az oldalablak feletti fogantyúhoz. Így nem kell majd keresgélni, ha ezeket a baba eldobálja.
....
....
Idegen városokat megismerni, egy hétvégét vidéken tölteni, vagy egyszerűen csak cél nélkül elindulni, belevágni a semmibe a szülők kisgyermekkel együtt is mobilak maradhatnak, engedhetnek utazási vágyaiknak.
Az olyan szülők részére, akik gyakran utaznak nagyon praktikus dolog a hordozható babaágy. Összecsukva berakható a csomagtartóba, és ha szükség van rá pár kézmozdulattal felállítható.
Egy év alatti gyermekeknél, ha szabadságon vannak, ezt könnyű megtenni: a vendéglőben, a strandon, de mindenütt, ahol éppen az estét töltik, a kicsi az ülésében, kocsiban/hordozható ülésben elbóbiskol. Ezt nem ilyen könnyű elérni egy vad 1-2 éves gyermek esetében.
Természetesen megfelelő hőmérsékletű évszakot kell választani, meleget, de nem elviselhetetlenül forrót, kevés esővel. Az alábbiakban megtalálhatják a legjobb nyaralási időpontokat a legkedveltebb országokban :
Észak-Európa: Késő-tavasztól őszig. Finnországban: júliustól sok a szúnyog. Izlandon a legjobb hónap: Július
Dél-Európa: Spanyolország, Olaszország, Görögország, Portugália és Törökország: május-július és szeptember/október
...
A külföldi utazáshoz a babának szüksége van egy saját Útlevélre. A belügyminisztérium hivatalában be kell mutatni a gyermek születési anyakönyvi kivonatát, egy mindkét szülő által aláirt kérelmet és mindkét szülő útlevelét. A központi hivatalokban ez kb. 14 napot igényel.
...
A pelenkázás elvégezhető az autó hátsó ülésén, vagy a vonaton, egyes járatokon szoptatós szakaszok is vannak (kérdezzék meg a kalauzt) Akik már kezdettől fogva utazgatnak a bébivel, szerezzenek be egy babaülést az autóba. Ez 0-9 hónapos gyermekeknek nem csak autóülésként, hanem "hordtáskaként" is használható. A baba legkorábban életének 7. napjától szállhat repülőgépre.
....
A fél évnél fiatalabb babák ideális útitársak. Ameddig teljesen jól érzik magukat nem éhesek, nem szomjasok, száraz a pelenka, a papa és a mama látótávolságon belül vannak, nagyon jól elfoglalják magukat: játszanak az ujjukkal, vagy a lábacskájukkal, nézelődnek, mi mozog a látóterükben, vagy csak egyszerűen böffentésekkel szórakoztatják magukat.
...
Szabadság a tengerparton vagy egy tavacska mellett, ragyogó alkalom ahhoz, hogy a kicsivel együtt tanulmányozzuk ezt a nedves elemet. A legtöbb baba szeret vízben lenni, ha szülei biztos kézzel fogják. Ötleteket adunk arra, hogy a gyerek ne veszítse el vízhez való vonzódását:
Hogyan kezdjük el a vízhez szoktatást?
Hogyan kezdjük el a vízhez szoktatást?
Teljesen mindegy, hogy a tengerparton vagy egy kis tó partján vannak, nagyon óvatosan haladjon, különösen akkor, ha a kisbaba még kezdő. A babával az ölében , vagy két lába között tartva üljön le a parton, vagy a medence szélére, engedje, hogy a kicsi lába a vízbe lógjon és rugdalja a vizet, vagy erősen fogja meg a gyermeket karjainál és tegyen vele egy pár lépést a vízben, hagyja, hogy a kicsi lábai érintsék a víz felületét.
...
Mivel a csecsemők még nem tudnak önállóan mozogni, ezért játék és gyengédség segítségével a szülőnek kell megkapó helyekre vinni. Mindig kommentálja neki a látottakat, bár még nem érti a szavak jelentését. Azt viszont már jól érzi, hogy valamit meg akarnak osztani vele. ...
Tengerparton: színek, zajok, labdák, napernyők... A csendhez szokott baba nagy szemeket mereszt a kicsit őrült világ láttán. Beszéljen hozzá sokat, ölelgesse. Nyugtassa meg, és meglátja: nagyon fog figyelni. Mutassa meg neki közelről a hullámokat a kavicsokat, a kagylókat.
...
Ha végigküzdöttük az ősztől tavaszig tartó vissza-visszatérő náthával és köhögéssel teli időszakot, akkor a nyári szezonban - még ha rövid időre is, de - vigyük jó levegőre a gyermeket. Régi tapasztalat, hogy a tengerpart közelében a kristálytiszta, páradús, sós levegő, a szikrázó napfény, a meleg, homokos tengerpart, a hullámzó víztömeg elősegíti a légúti bajok gyógyulását. A mediterrán népeknek a tenger gyógyító ereje teljesen természetes.
...
ezen a teszten pedig minden válaszom helyes volt. akkor most? :DD
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése